Haber

Amerikan basını: Zelenskiy ABD ziyaretinin ardından öfkeliydi

Time dergisinde yayınlanan makalede Ukrayna Devlet Başkanı ZelenskiyKiev’e olan ilginin azalması nedeniyle eylül ayında Washington’a yaptığı ziyaretin sonuçlarına kızdığı söylendi.

Makalede, ” Washington ziyaretinin ardından Time muhabirleri, Kiev’in aldığı sinyallere, özellikle de Zelenskiy’in kendi hükümeti içindeki yolsuzlukla mücadele yönündeki ısrarlı çağrılarına ve sonu görünmeyen askeri çatışmalara yönelik azalan coşkuya nasıl tepki vereceğini anlamaya çalıştı. Kiev’deki ilk günümde maiyetinin bir üyesine başkanın nasıl hissettiğini sordum. Cevap hiç tereddüt etmeden geldi: “Kızgın.”ifadelerine yer verildi.

Yetkili, Ukrayna cumhurbaşkanının, dünyanın eski Sovyet cumhuriyetindeki gelişmelere olan ilgisinin ve uluslararası desteğin zayıfladığını gördüğünü ve Zelenskiy’in Batılı müttefiklerinin kendisini desteklediğini belirtti. sanki ihanete uğramış gibihissettiğini itiraf etti

Bürokratın sözlerinin aktarıldığı yazıda, “Her zamanki iyimserlik ışıltısı, mizah anlayışı, savaş odasındaki bir toplantıyı bir şaka ya da esprili bir anekdotla canlandırma arzusu, bunların hiçbiri korunmadı. “Şimdi geliyor, bilgiyi alıyor, emirlerini veriyor ve gidiyor.”ifadeler kullanıldı.

Son dönemde Batı medyası, Batı’nın Ukrayna ihtilafından sıkılmaya başladığını ve Zelenskiy’e verilen desteğin zayıfladığını giderek daha sık yazıyor. Ortadoğu’da yaşanan gerilimin ardından ABD Başkanı Joe Bidenikisi birden Kievaynı zamanda Tel Aviv’eDestek sözü verdi.

Aynı zamanda geçen hafta Biden Temsilciler MeclisiKiev için 61,4 milyar dolar yardım talep ettikten sonra, bir grup Amerikalı Cumhuriyetçi senatör, yardımın İsrail’e tahsis edilmesine izin veren ancak Ukrayna’ya sponsorluk sağlamayan bir yasa tasarısı sundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu