İş

Kemer için üniversite haberleri

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kuzdere Mahallesi’ne Denizcilik Fakültesi ve 300 kişilik üniversite yurdu yapılacağını duyurdu. Lider Topaloğlu, Akdeniz Üniversitesi (AU) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Toker ve AÜ Genel Sekreteri Ali Cihan İmre, Kuzdere Mahallesi’ndeki üniversite ve yurtlar bölgesini ziyaret etti.

Kemer Belediyesi’nin Kuzdere Mahallesi’ndeki 719 ada 2 parselinde yaklaşık 12 dönümlük alanda inceleme yapan Başkan Topaloğlu’na, Kemer Belediyesi Başkan Yardımcıları Emin Gül ve Gülsüm Bal ile Kuzdere Mahalle Muhtarı Serkan Günay eşlik etti.

4 katlı olarak inşa edilecek Denizcilik Fakültesi’nin 4 bölümden (Lojistik, Gemi Makina İşletmeciliği, Denizcilik İşletmeciliği ve Deniz Ulaştırma İşletmeciliği) oluşacağı, her bölümde diğer derslik, laboratuvar ve idari işçi odalarının bulunacağı ve konferans salonu olacağı öğrenildi. 500 kişilik salon.

Öğrenci yurt binasının 300 kişilik kapasiteye sahip olacağı ve yemekhane, kantin, etüt odaları ve öğrenci odalarının yer alacağı belirtildi.

Eğitime yaptığı katkılarla adından söz ettiren Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer’in parlayan yıldızı Kuzdere Mahallesi’ne Denizcilik Fakültesi ve 300 kişilik öğrenci yurdu yapılacağını duyurdu.

Fakülte ve yurt binasının yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Önder Topaloğlu ve beraberindeki heyet, daha sonra Kemer Belediyesi’nde teknik konularda fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Topaloğlu yaptığı açıklamada, üniversiteden yetkililerin Kuzdere Mahallesi’ndeki belediyeye ait 12 dönümlük arsa alanında incelemelerde bulunduğunu söyledi.

Önder Topaloğlu, üniversite yetkililerinin yapılacak fakülte ve yurt binası ile ilgili çalışmalarını da sürdürdüğünü belirterek, “Bir eğitimi daha ülkemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. En kısa zamanda hem üniversitemizi hem de yurdumuzu yapacağız. Kemerimiz hayırlı olsun.” dedi.

YURT BİNASI PROTOKOLÜ İMZALANDI

Kemer’e eklenecek yurt binası için protokol imzalandı. Kemer Belediyesi’nde düzenlenen imza törenine hayırsever iş insanı temsilcisi katıldı. İmza töreninde kısa bir açıklama yapan Lider Topaloğlu, Kemer’e keyifli bir hizmet daha vermekten mutluluk duyduklarını belirterek, yurt binasının imalatını üstlenen hayırsever iş adamına teşekkür ettiklerini söyledi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

kuluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu