Haber

Akşener: Senden hesap soracağım Erdoğan, bunlar daha güzel günler

DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin kümelenme toplantısında konuşuyor.

Görüşme öncesi GÜZEL Partisi’ne katılan eski Devlet Bakanı Melda Bayer’e rozetini Meral Akşener taktı.

Akşener’in küme toplantısında yaptığı konuşmadan satırbaşları şöyle:

“AK Parti iktidarı sendika örgütlenmesine yüzde 2 barajı getirerek üye kaybeden sendikalarını kurtarmaya çalışıyor. Bunu yaparken diğer sendika üyelerini ikinci sınıf muamelesi yapmak istiyor. Bu düzenleme daha önce 1. Ancak Danıştay tarafından iptal edildi.250 bin memurumuz düzenlemeden etkilenecek.188 sendika ve 9 konfederasyonun faaliyetlerini sürdürmesi mümkün olmayacak ve yeni birlik kurulması engellenecek.

Bugün tüm siyasilerin katılımıyla söylüyorum ki, Gazi Meclisimizin tüm üyeleri arasında sizin barajları aşma iradenizi anlayan ve içselleştiren kişi benim. Elbette direnerek hem barajları hem de bariyerleri yıkacağız. Ayrıca sendika üyeliği yasaklanan yaklaşık 1.5 milyon kamu görevlisi de 706 lira ödemeden ceza alacak.

Sayın Erdoğan; Her sıkıştığınızda “Bu siyaset meselesi değil” diyerek içinden çıkamıyorsunuz. Size göre siyaset dışı bir şey beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Millet olarak onun engin ilminden ve derin fikirlerinden yıllardır ızdırap çekiyoruz. Eskişehir’deki Işık Elif ile ilgileniyorum ve onun hesabını size soracağım. Van Muharremi beni ilgilendiriyor, bunun hesabını da size soracağım. Adana’daki Emine beni ilgilendirir, onun hesabını da sana veririm. Siz bu ülkede zenginlik içinde yaşarken, kestane balıyla, manda yoğurduyla, Medine hurmasıyla, hayatın tadını çıkarırken açlığa mahkûm ettiğiniz evlatlarımızdan sizi sorumlu tutacağım. Her ne kadar bu kürsüden tekrar gündeme getirmiş olsam da, yel değirmeni projemizi devreye almak yerine utanmazca yasakladığınız için sizi sorumlu tutacağım. Bunlar daha münasip günler.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu