Haber

Van Büyükşehir 8 Mart’ta Van’da Depremzedeleri Unutmadı

Van Büyükşehir Belediyesi, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen ve Van’a yerleşen kadınlar için etkinlik düzenledi.

Van Büyükşehir Belediyesi, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla kentte çeşitli etkinlikler düzenledi. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde evlerinin yıkılması veya hasar görmesi nedeniyle Van’a gelen kadınlarla görüşmeye geldi. Etkinliğe Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis ve Malatya illerinden Van’a yerleşen çok sayıda kadın katıldı.

Kadınlar Günü dolayısıyla Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı’nda bir araya gelen kadınlar, depremde hayatını kaybedenler için dua etti.

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Selma Biçek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde depremzedelerle bir araya geldiklerini belirterek, “Van’ın Van’a yerleşen değerli hanımları ile bu özel günde bir araya geldik. deprem bölgeleri. Yaralarımızı her zaman birlikte saracağız. Bugün burada hayatını kaybedenler için dua ettik. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum.

Belediye ekipleri depremzedelerin gününü kutlayarak çeşitli hediyeler takdim etti ve yemek ikramında bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

sariyahsihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu